Şimdi Bahar

ŞİMDİ BAHAR

Tuğçe BAŞ 

Ben her bahar yeniden başlarım hayata. Kışın kasvetli havasının yerini baharın sıcacık havasına bırakmasını sabırsızlıkla beklerim.

Kışın erken kararan havada monoton bir hayat yaşayan çocukların ; baharda kıpır kıpır atan kalpleri gibi koşuşturmaları , oyunlar oynayıp şarkılar söylemelerini beklerim. 

Baharda oturup çimlere dalgaların kıyıya vuruşunu dinlerim gözlerimi kapayıp. Çocukların musmutlu kahkahalarını, çiçeklerin mis kokuları ve kuşların cıvıl cıvıl aşk ile ötmeleri denizin sesini bastırır kimi zaman . Anın tadını çıkarıp zamanı durdururum o an. 


Siz de ilkbaharın geldiğini hissedin . Yaşayın ! Hissederek, farkında olarak yaşayın baharı ...

 Oturun bir banka  , kapayıp gözlerinizi hayallerinizin hayatınızı süslemesine izin verin. 

Mevsimlere aşık olun sonra. Kalbinizde , ruhunuzda çiçekler açmasını izleyin. 

Gözlerinizden önce kalbiniz şenlensin, kıpır kıpır olsun. Papatyalar süslesin heryeri... Kışın ardından yorgun düşen bedeninize baharın ilk ışıkları can suyu olsun. Bir filiz daha büyüsün ruhunuzun derinliklerinde. Bir çiçek daha açsın , mutluluğun yorgun yaprakları...

TUĞÇE BAŞ

1 yorum:

  1. Tebrik ederim çok başarılı betimlemeler çok başarılı bir sanat

    YanıtlaSil

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.