29 Kas 2016

NOKTALAMA İŞARETLERİNİN HAYATTAKİ ,KONUŞMADAKİ YAZMADAKİ İŞLEVİ VE ÖNEMİ NEDİR ?

REKLAMLAR

NOKTALAMA İŞARETLERİNİN HAYATTAKİ ,KONUŞMADAKİ YAZMADA İŞLEVİ VE ÖNEMİ NEDİR ?
Noktalama işaretleri, duygu ve düşüncelerimizi daha açık bir şekilde dile getirmeye, tümcenin yapısını ve duraklama notalarını belirlemeye, okuma ve anlamayı kolaylaştırmaya, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmeye yardımcı olur.


Noktalama işaretleri, konuşurken söylediklerimizin daha iyi anlaşılması için yaptığımız el yüz işaretleri ya da duraklama ve tonlamanın yazıdaki karşılıkları gibidir. Cümlelerimizin anlamına el yüz hareketlerimizle ya da ses tonumuzla yaptığımız katkıyı yazıda noktalama işaretleri karşılar. Onların aracılığıyla yazıda bize iletilmek istenen düşünceleri daha kolay ayırabilir, daha kolay kavrayabiliriz. Yazıdaki her noktalama işareti bize bir uyarı gibidir. Bizi kimi konuları uzun uzun açıklamaktan, zaman kaybından kurtarıp işimizi kolaylaştırır.

Artikel Terkait

1 yorum so far

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon