7 Nis 2015

11.sınıf Türk edebiyatı Lider Yayınları 143.sayfa cevapları

Reklamlar

SAYFA 143:
Anlama ve Yorumlama
1. Millî Edebiyat Dönemindeki (1911-1923) farklı anlayışları yansıtan “Çoban ile Bülbül”, “Merdiven”ve “Seyfi Baba” adlı metinlerin ahenk, dil, yapı ve tema özelliklerinden yola çıkarak aşağıda verilen tablodaki başlıklardan hangilerine ait olduklarını belirleyerek bu şiirlerin belirgin özelliklerini tablodaki uygun yerlere yazınız...

3. Etkinlik: “Çoban ile Bülbül”, “Merdiven” ve “Seyfi Baba” adlı metinlerden hangisinin “saf şiir” nitelikleri taşıdığını belirleyiniz. Tespitlerinizi sözlü olarak ifade ediniz.
MERDİVEN ŞİİRİ SAF ŞİİRDİR.

4. Etkinlik: Millî Edebiyat Döneminde, Edebiyat–ı Cedide zevkini devam ettiren sanatçıların olup olmadığını açıklayınız.Milli Edebiyat Döneminde Ahmet Haşim, Yahya Kemal Edebiyat-ı Cedide zevkini devam ettirmiştir..
2. Millî edebiyat şiirleri ile Fecr–i Âtî Dönemine ait şiirleri aşağıda verilen ölçütlere göre karşılaştırarak ulaştığınız sonuçları tablonun ilgili yerlerine yazınız.
Artikel Terkait

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon