Yaşar Kemal'in kitap satışları 4 kat arttı...

yaşar kemal kitapları ile ilgili görsel sonucu
YAŞAR KEMAL'İN KİTAP SATIŞLARI 4'E KATLANDI...

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayınları, 28 Şubat’ta hayatını kaybeden edebiyat çınarı Yaşar Kemal’in kitaplarının satışının dörde katlandığını açıkladı.

Yaşar Kemal’in 28 Şubat’ta hayatını kaybetmesinin ardından pek çok insanın aklına yazarın vasiyeti gibi yorumlanabilecek şu cümleler geldi: “Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi asimile edemesin. (…) Benim kitaplarımı okuyanlar yoksullarla birlik olsunlar, yoksulluk bütün insanlığın utancıdır. Benim kitaplarımı okuyanlar cümle kötülüklerden arınsınlar.”


Yazarın bu cümlelerdeki mirasına okuru sahip çıkıyor. Yazarın yayıncısı Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’tan yapılan açıklamaya göre, Yaşar Kemal’in ölümün ardından kitap satışları 4 ila 5 kat oranında artış gösterdi. Yazarın başyapıtlarından kabul edilen ‘Ağrıdağı Efsanesi’ ve ‘İnce Memed’ kitapları, online kitapçı idefix’in çok satanlar listelerinde dikkat çekiyor. Yazarın ‘Ağrıdağı Efsanesi’ kitabı ayrıca kitap mağazası D&R’ın en çok satan ilk 100 kitap listesinde yer alıyor.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.