Aylak Adam Romanının Konusu, Özeti, Karakterleri, İncelemesi
ESERİN KÜNYESİ

Kitabın Adı: Aylak Adam
Yazarı: Yusuf Atılgan
Türü: Roman
Yayınevi: Can Yayınları
İlk Baskı Yılı: 2017
Sayfa Sayısı : 192

Aylak Adam – Yusuf Atılgan- Roman
"Sustu. Konuşmak lüzumsuzdu. Bundan sonra kimseye ondan bahsetmeyecekti. Biliyordu, anlamazlardı." 

Yusuf Atılgan'ın her okuyuşunuzda ve  aklınıza her gelişinde ruhunuzun buz keseceği,  gar lokantasında sizden uzakta bir kalabalığın içinde kendinizi bulacağınız bir kitabı...

Konusu:

Bir ismin bile çok görüldüğü C.’nin bir yıl boyunca başından geçen olayları anlatan kitap, dörde ayrılmış olup her bölümde farklı mevsimlerde C.’nin yaşantısını ele almıştır.

Özet:

Babasından kalan emlaklardan aldığı kiralarla çalışmadan geçinebilen C. , gününü kitap okuyarak, kahvehanelere, restoranlara, barlara giderek, film izleyerek, bol bol yürüyerek, sanat çevresinden arkadaşlarıyla sohbet ederek ve durmadan düşünerek geçirir. C., toplumla uyuşmayan, ataerkil yapıya ait olmayan, iki kişiden kurulmuş toplumların en iyisi olduğunu düşünen ve bu uğurda gerçek aşkı arayan; huysuz, sıkılgan, mutsuz ve aylak bir adamdır. Bir yıl içinde C.’nin başından iki aşk macerası geçer. İlkinde üniversite öğrencisi süssüz, sade Güler’den umduğunu bulamayan C., yaz aylarında gittiği pansiyonda karşılaştığı eski sevgilisi ressam ve kişilikli Ayşe ile de olaylı bir aşk süreci yaşar.

Aylak Adam, aradığı ve tek tutanak olarak gördüğü gerçek sevgiyi, o kadını ararken aslında sürekli ona teğet geçmektedir. Yolda, tramvayda ya da kumsalda çok yaklaşmakta fakat ona erişememektedir.

Yazıya Tepkini Göster!

Bir Yorum Yaz

YORUM YAPARAK SORU SORABİLİR veya KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorum biz onayladıktan sonra görülecektir.
2) Yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun kişiliğinizi yansıttığını unutmayınız.
4)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Daha yeni Daha eski

Reklam

Reklamlar