İstanbul Kitap Fuarı'ndan Sıcak Görüntüler, Fuardan Anlık Fotolar

Haber-Foto: edebiyatfatihi.net

Her yıl yüzbinlerce kitapseverin akın ettiği İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı. Bu yıl 36.sı düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın teması “İyi ki Varsın Edebiyat” onur yazarı ise Ayla Kutlu...

“Onur Yazarı” olarak belirlenen Ayla Kutlu ile ilgili fuar süresince Kutlu’nun yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenlenecektir.

FUARLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

Ne zaman: Fuar 4-12 Kasım tarihleri arasında... Fuar açılış töreni 12.00-13.00 saatleri arası Karadeniz Salonu'nda yapılacak.

Nerede: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu cad. No:9/1 Büyükçekmece / İSTANBUL

Nasıl Gidilir?

METROBÜS İLE ULAŞIM


METROBÜS İle Söğütlüçeşme - Beylikdüzü hattını kullanarak fuar alanına ulaşabilirsiniz. Fuar merkezi Beylikdüzü son durakta bulunmaktadır.


ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM
Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ne ulaşacaksınız.

ÜCRETSİZ SERVİSLER


BAKIRKÖY DENİZ OTOBÜSLERİ İSKELESİ OTOPARKI
Gidiş : 09.00-15.00 (Her yarım saatte bir servis vardır.)
Dönüş : 14.00-19.00 (Her 1 saatte bir servis vardır.)

Haftasonları, fuar merkezinden son hareket saati 20.00'dir.
(Fuarın son günü fuar alanından kalkan son servis 19:00'da hareket edecektir)


36.İstanbul Kitap Fuarı Açıldı, Fuarda Neler Oluyor? Anlık Gelişmeleri Takip Ettik


Tüm fotolar: edebiyatfatihi.net

36.sı düzenlenen TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'na bu yıl da yoğun bir katılım var. Sabahın ilk saatlerinden itibaren ziyaretçiler bu büyük kitap şenliğine gelmek için yollara düştü...

İstanbul'un çeşitli bölgelerinden fuara gelen ziyaretçiler metrobüslerde büyük bir yoğunluğun yaşanmasına sebep oldu. Tüm bu kalabalığın kitap için olması gerçekten geleceğiz için umut verici...

FUARDAN  SICAK GÖRÜNTÜLER:

12.00'daki açılış töreninden ilk kareler...Tüyap fuar yönetiminden Deniz Kavukçuoğlu açılış konuşmasını yapıyor...
Deniz Kavukçuoğlu Tüyap kitap fuarının dünyada sayılı fuarlar arasına girdiğini ve yarım milyona yakın ziyaretçinin fuarı ziyaret ettiğini belirtti. 


Onur yazarı Ayla Kutlu'yu selamlayan Kavukçuoğlu kendisinin de iyi bir Ayla Kutlu okuru olduğunu söyledi.Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk konuşmasını yapıyor.

Türkiye'deki yayıncılığın %50'sinin eğitim yayıncılığını olduğunu belirten Kocatürk, TEOG'un kaldırılmasından sonra yayıncıların elinde 100 milyona yakın kitabın kaldığını ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a bir çözüm bulunması için çağrıda bulundu.Fuar danışma kurulundan Hürriyet gazetesi yazarı Doğan Hızlan, kısa bir konuşma yaptı. Ve 36.İstanbul Kitap Fuarı onur onuğu Ayla Kutlu konuşmasını yapıyor.36.İstanbul Kitap Fuarı onur konuğu Ayla Kutlu duygusal ve samimi konuşmasıyla dikkat çekti.Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Numan Kurtulmuş konuşmasını yapıyor. 
Fuar açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi. 


Yazıya Tepkini Göster!

Bir Yorum Yaz

YORUM YAPARAK SORU SORABİLİR veya KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorum biz onayladıktan sonra görülecektir.
2) Yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun kişiliğinizi yansıttığını unutmayınız.
4)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.

Daha yeni Daha eski

Reklam

Reklamlar