12 Ara 2016

BOOOOOZAAAA !!!

REKLAMLAR

BOOOOOZAAAA !!!
Fatih Kutay
Bu aralar hava çok soğuk , haber bültenleri asıl soğuğun ve karın  kapıda olduğunu bildiriyor İstanbul için...Böylesi havalarda en çok gri kırçıllı kırmızı ponponlu  battaniyemin  altında film izlemeyi severim.Çayımı da demler , atıştırmalıklarımı yanıma alır , battaniyemin altına kıvrılırım.

Bu akşam da böyle yaptım... Film izlemek seçmesinden daha az zamanımı alıyor. Her defasında bu kararsızlık beni yoruyor , film yorumları da çoğunlukla beni ters köşe yapıyor.Neyse ...Bakalım film saracak mı? Filmin ilk yarım saati sarmıyor , filmi tamamlamakla tamamlamamak arasında müteredditim.

 Derken hançeresini yırtar gibi bağıran bir bozacı geçiyor sokaktan , ilk zamanlar bu sesin bozacıya ait olduğunu anlamamıştım.2016'da sokaktan böyle nostaljik bir sesi duyacağımı da hiç düşünmezdim. Ama oydu , ta kendisi... Anılar , ah anılar bir bozacı nidasıyla  bu kadar mı depreşir , sonra  hatıraların iç sesi bozacıyı bu kadar mı  bastırır ve o ses artık duyulmaz olur  ? İzlediğim  filmin  sahnesine  benim hatıra sekanslarım karışıyor sonra , geçmişe kırılıyor zaman , çocukluğuma dönüyorum.

Sıcacık yuvam...Evimizin  huysuz ve tembel kedisi sobanın yanında tüm miskinliğiyle yatıyor. Adı geçerse sohbet arasında  arada kafasını kaldırıp bakıyor , sonra hayat yine ona güzel...Dert yok , tasa yok , mis gibi !... Çay kaşığı sesi sobada çıtırdayan odun seslerine karışıyor. Güğümdeki su fokur fokur kaynıyor , loş ışıkta sobadan tavana yansıyan dalgalı ışıklar belli belirsiz görüntüler oluşturuyor. En çok da kestane hoşuma gidiyor o anlarda ,  bir de sabah sobayı günümüz ekmek kızartma makineleri gibi kullanıp nar gibi kızarttığımız ekmeğe halis mulis tereyağı sürüp yemesi... Çok az kanallı tv.de ailecek seyredebileceğimiz programlar...Komşular bizde , sohbetlere kahkahalar karışıyor , komşu annemiz elmasını sobada biraz ısıttırmadan yiyemiyor. 

Seviyorum böyle sıcak aile ortamlarını , bu samimi his hoşuma gidiyor ...Aile sıcaklığı...Hatırası bile içimi ısıtıyor şimdi...Artikel Terkait

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon