HEPSİNİ BUGÜN ÖĞRENDİM #1

reklamlar

HEPSİNİ BUGÜN ÖĞRENDİM #1
İRFAN YİĞİT 
edebiyatfatihi.net 

İnternet öyle derya ki sen yaklaştıkça o çekilir ve kendi peşinde sürükler . İnternette araştırma yaptığımda kendimi o siteden bu siteye o videodan bu videoya sürüklenmiş buluyorum.
Merak ve internet çok güzel ... Ben yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları paylaşmayı seviyorum...
Bana ayrılan bu köşede "hepsini bugün öğrendim" başlığı altında yeni öğrendiğim ve  ilginç bulduğum bilgileri sizlerle  paylaşacağım...

İSTANBUL'DAKİ TAKSİ HATLARI 1-1,5 MİLYON LİRAYMIŞ


İstanbul'daki taksi hatları 1-1,5  milyon liraymış...Ayrıca bilmem hangi ünlü sanatçının  100 taksi hattı var dedikodusu da  tamamen şehir efsaneymiş...Teve2'de "Hepsi Bugün Oldu?" programına katılan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur'dan bu bilgiler... Bunları öğrendim de n'oldu bilemiyorum şimdilik  , genel kültür olarak şurada dursun , belki bir gün bi' işe yarar.

Metin AROLAT

METİN AROLAT'IN DÖRT HAFTA EVDEN HİÇ ÇIKMADIĞI OLUYORMUŞ 

Yine aynı programa katılan ünlü şarkıcı ve reklam yönetmeni Metin Arolat bazı zamanlar dört hafta evden dışarı  hiç çıkmadığını söyledi.Adam sahiden markete bile çıkmıyormuş. Yabancı reklam sitelerini inceleyip , reklam senaryosu okuyup  yabancı dizi seyrediyormuş. Vallahi taş olsa yosun bağlar insan...Bence çok ilginç ve çelik gibi sabır gerektiriyor ...Metin Arolat'ı severim bu arada  , yönetmenliğini yaptığı reklamlar ve klipler de hiç fena değil (bknz. Bangır Bangır ,  Youtube'da en çok izlenen yerli klip)

BEKO MEĞER BU ADLARIN BİRLEŞİMİNDEN OLUŞUYORMUŞ

Birçoğumuzun evinde herhangi bir eşyası olan "bir dünya markası" Beko Bejerano ve Koç’un ilk iki harflerinin birleşiminden oluşuyormuş.1954'te kurulan şirket o yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurmuşATLA GEL ŞABAN'DA KEMAL SUNAL'IN ADI ŞABAN DEĞİLMİŞ MEĞER 

:))) İlk öğrendiğimde kahkaha attım , Kemal Sunal'ın binlerce kez yayınlanan filmi Atla Gel Şaban'da Şaban diye bir karakter yok , Kemal Sunal'ın bu filmdeki adı Niyazi :))))))))))))) Şaban'lı filmler çok tutunca böyle bir ad koymuşlar demek ...3 yorum:

 1. :))))) Çooook iyi yaa ,Şaban'a çok güldüm

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. İrfan Yiğit2 Mar 2017 20:58:00

   Ahh çok teşekkürler :) Beğenmenize sevindim

   Sil

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.