19 Nis 2016

AŞIK VEYSEL'LE İLGİLİ ANLATILAN O MEŞHUR HİKAYE GERÇEK Mİ? OĞLU CEVAPLIYOR (VİDEO)

Reklamlar

AŞIK VEYSEL'LE İLGİLİ ANLATILAN O MEŞHUR  HİKAYE GERÇEK Mİ? OĞLU CEVAPLIYOR (VİDEO)
www.edebiyatfatihi.net
Ünlü ozanımız Aşık Veysel'in özel hayatı ile ilgili anlatılan bir hikaye var...Bu hikayeye göre Aşık Veysel evli olduğu zamanlarda eşi başka bir adama aşık olur ve kaçmaya karar verir. Gece uyumak için yataklarına girdikten sonra eşi kalkar, bohçasını da aldıktan sonra pabuçlarını giyer ve ardına bakmadan kaçmaya başlar. Biraz aradan sonra ayağına bir şeyin vurduğunu fark eder. Pabuçlarını çıkarttığında gördüğüne inanamaz. Aşık Veysel’in tüm parası oradadır. Kaçacağını anlayıp sahip olduğu her şeyi eşine bırakmış.Ayrıca parayla beraber bir kağıt bulur. Ve o kağıtta şu yazar: " Al bu para ananın ak sütü gibi helal olsun, gittiğin yerde kendini ezdirme.Bir de güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa..”


Doğa Eker adlı bir öğrenci bu hikayenin doğruluğunu öğrenmek için yollara düşmüş , büyük oğlu Ahmet Şatıroğlu ile bir röportaj yapmış ve bu hikayeyi ona sormuş...

İŞTE KÜÇÜK ARAŞTIRMACI DOĞANIN ANLATIMI İLE AŞIK VEYSELİN OĞLUNUN CEVABI BU VİDEODA...
Artikel Terkait

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon