Sitemize özgün dokümanlarını gönderen kıymetli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Siz de yazılı sorusu, çalışma kağıdı, ders notu vb. içeriklerinizi gönderebilirsiniz. edebiyatfatihinet@gmail.com Bekliyoruz...

1 Mar 2016

9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI,EKOYAY YAYINLARI,SAYFA 180

Reklamlar

9.SINIF TÜRK EDEBİYATI KİTABI CEVAPLARI,EKOYAY
SAYFA 1806. Atatürk’ün bilime verdiği önem ve Atatürkçü düşüncede akılcılığın yeri hakkında bir araştır­ma yapmıştınız. Yapmış olduğunuz bu araştırmadan ve “Atatürk’ün Bilime ve Tekniğe Bakışı” adlı metinden hareketle Atatürk’ün bilime ve akılcılığa verdiği önemi sözlü olarak ifade ediniz.


7. “Atatürk’ün Bilime ve Tekniğe Bakışı” adlı metinden hareketle düşünce ile akılcılık arasın­da bir ilişki bulunup bulunmadığını tartışınız. Tartışma sonucunu sözlü olarak ifade ediniz.
Bu iki kavram (düşünce, akılcılık) birbirini tamamlayan kavramlardır. Akılcılıkta olması gereken doğru düşünme ve bunun sonucunda insanı huzura, mutluluğa ve ileriye götüren kararlar alabilmektir.
8. “Millet Yaşamında Basının Önemi” adlı metinden hareketle Atatürk’ün basına vermiş oldu­ğu önemi sözlü olarak ifade ediniz.

Artikel Terkait

Yorumları Göster
Yorumları Gizle

YORUM YAPARAK SORU SORABİLİR veya KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorum biz onayladıktan sonra görülecektir.
2) Yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun kişiliğinizi yansıttığını unutmayınız.
4) Yorumunuza emoji eklemek için "Emoticon" butonuna tıklayın.
5)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon

▅ ▆ ▇ █ Öne Çıkanlar