28 Ara 2015

DERGİLERE YAZI ,ŞİİR, ÖYKÜ GÖNDERMEK ; AMA NASIL ?

Reklamlar

YAZMAK VE YAYIMLAMAK ÜZERİNE SON DERECE FAYDALI BİLGİLER YAYINLAYAN BİR BLOG VAR : YAZARODASI...İLGİYLE TAKİP ETTİĞİMİZ BU BLOGDA YAYINLANAN BİR YAZI DİKKATİMİZİ ÇEKTİ...EĞER YAZMAYA İLGİNİZ VARSA VE BUNLARI ÇEŞİTLİ YAYIN ORGANLARINDA YAYIMLAMAK İSTİYORSUNUZ BU YAZIYI MUTLAKA OKUMALISINIZ...(edebiyatfatihi)


Dergilere yazı, öykü, şiir göndermek

Önceki yazıda, kariyerinin başlangıcında olan bir yazarın, yazdıklarını sınaması için en iyi yolun dergilerden geçtiğinden söz etmiştim. Peki ama nasıl yürür bu dergilerdeki işler? Dergilere bir yazı, öykü, şiir göndermenin usulü nedir?


Dergilerle iletişime geçmek
Öncelikle, bir dergiyi o zamana kadar hiç almadığı halde internet sitesine bir biçimde denk gelip yazdığı şeyleri nasıl gönderebileceğini soranların hiç de az olmadığını söyleyeyim. Sakın yapmayın! Bir dergiye bir yazı, öykü, şiir göndermek istiyorsanız önce o dergiyi alın, okuyun. Derginin baş kısmında, genelde editor@... diye başlayan bir e-posta adresi de verilir. Bu adreslere yazdıklarınızı gönderebilirsiniz. Sözgelimi...YAZININ DEVAMI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

Artikel Terkait

Yorumları Göster
Yorumları Gizle

YORUM YAPARAK SORU SORABİLİR veya KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorum biz onayladıktan sonra görülecektir.
2) Yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun kişiliğinizi yansıttığını unutmayınız.
4) Yorumunuza emoji eklemek için "Emoticon" butonuna tıklayın.
5)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon

▅ ▆ ▇ █ Öne Çıkanlar