9.SINIF EDEBİYAT KİTABI MEB YAYINLARI CEVAPLARI,88.SAYFA,

reklamlar
88.SAYFA 
www.edebiyatfatihi.net1. Forsa hikâyesindeki olayları birbirine bağlayan unsurlar neler olabilir? Örneklerle gösteriniz.
Forsa hikâyesindeki olayları birbirine bağlayan unsurları OLAY ÖRGÜSÜ ,YER , ZAMAN VE KİŞİLERDİR.
2. Forsa'yı oluşturan olay örgüsü hikâyenin yanında verilmiştir. Olayların birbirini nasıl izlediğini bir grafik çizerek gösteriniz.


3. Forsa'daki olay örgüsü gerçek hayatta aynen yaşanabilir mi? Tartışınız. Ulaştığınız sonucu def­terinize yazınız.

YAŞANAMAZ ÇÜNKÜ ANLATILANLAR KURMACADIR. GERÇEK HAYATA UYGUN OLSA BİLE ANLATILANLAR ANLATILARIN "BİRE BİR TIPATIP AYNEN " YAŞANMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.
4. “İnsana özgü gerçeklik” söz grubundan ne anlıyorsunuz? Tartışınız. Ulaştığınız sonucu defterinize yazınız.
 
KISACA CEVABI İÇİN TIKLAYINIZ
5. Forsa'ya bir ekleme yapmak isteseniz bunu hangi bölüme yapardınız? Yapacağınız bu eklemeyi def­terinize yazınız.

YORUM SİZİN , BUNU YAPARKEN METNİN YAPISIYA UYUMLU OLMAYA DİKKAT EDİN...

6. Edebî metinlerde belirli bir mesleği, zihniyeti ya da çevreyi temsil eden, kalıplaşmış davranışlar ve konuşmalar sergileyen, aynısı veya benzerleri başka eserlerde de karşımıza çıkabilecek kahramanlara tip; duygu, edebiyat fatihi düşünce, konuşma ve davranış bakımlarından bireysel nitelikler gösteren; kendine özgü kişilik özel­likleriyle diğer insanlardan ayrılan, yer aldığı eserin olay örgüsü ve içeriği ile birlikte ele alınıp çözümlenebilen ve bu bakımdan başka eserlerdeki benzerlerinden ayırt edilebilen kahramanlara karakter edebiyat fatihi özgün ve doğru dendiğine göre Forsa hikâyesindeki Kara Memiş'in kahramanlık özelliklerini belirleyerek aşağıdaki çözüm­leme tablosundaki soruları cevaplayınız.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.