29 Haz 2015

EDEBİYAT FATİHİ'NDEN AÇIK UYARI :

Reklamlar

EDEBİYAT FATİHİ'NDEN   AÇIK UYARI :
Usta öykücümüz Ömer Seyfettin'in öykülerini incelemeye devam ediyoruz..Kendi yayın ekibimizin kendi yaptığı  incelemeleri görüyoruz ki birtakım kişiler kendi mallarıymış gibi kendi açtıkları blog müsveddelerinde yayınlayıp bizim sırtımızdan prim yapmaya çalışıyorlar. Uyarılarımıza rağmen bütün özgün içeriklerimizi alanları  çok yakın bir zamanda İSİM İSİM ADRES ADRES  bloglarımızın ve Facebook sayfamızın en görünür yerinde TEŞHİR edeceğimizi peşinen bildiriyoruz....Zerre kadar ar  haya , edep , gurur taşıyan bir insan bu uyarıdan sonra çalıp çırpmaya tevessül etmez...Başkasının malına , emeğine göz dikmenin , KUL HAKKI YEMENİN  , terbiyesizliğin hiç gereği yok.. Okuma yazma biliyorsan  zeka seviyen de tek basamaklı değilse  otur kendin bir öykü özeti çıkar... Kaldı ki bu kişilere emeğimizi ve hakkımızı helâl etmiyoruz...TAKLİTLER ancak ASLINI yüceltir ve birilerinin adımlarını aynen takip ederek başarıya ulaşılmaz... www.edebiyatfatihi.netÖMER SEYFETTİN NAMUS ÖYKÜSÜNÜN ÖZETİ , KONUSU , YER VE ZAMAN , KİŞİLER VE ÖZELLİKLERİ 
Mekan:  Belirli bir mekandan söz edilmemiştir. Ancak olaylar başta bir araba içinde daha sonra ise mahkumun asılacağı alanda gerçekleşmiştir.
Zaman:  Açık bir zaman ibaresi bulunmamakla birlikte olaylar gece yarısı cereyan etmiştir.
Anlatıcı: Hikayedeki olaylar olayların öncesi ve sonrasını , kahramanların iç dünyalarını , zihinlerinin içindekileri bilen TANRISAL (İLAHİ) bakış açılı HAKİM ANLATICI tarafından anlatılmıştır. III. tekil şahıs ağzından anlatılmıştır. 
Bakış açısı: ilahi bakış açısı
Kişiler ve Özellikleri
Mahkum: Zayıf , çelimsiz kirli suratlı bir adamdır. Çingenedir. Kendine has bir namus anlayışı vardır ve buna dayanarak dokuz  kişiyi katletmiştir.
Jandarma: Sakallı bir adamdır ve sigara kullanmaktadır.

Savcı :   Yaşlı bir adamdır. Kanunlara son derece bağlı çalışır.

YAZAR HAKKINDA BİLGİ:
ÖMER SEYFETTİN HAYATI, EDEBİ KİŞİLİĞİ VE TÜM ÖYKÜLERİ MADDELER HALİNDE...TIKLAYINIZ

DİĞER TÜM ÖMER SEYFETTİN ÖYKÜ İNCELEMELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Artikel Terkait

YORUM YAPARAK SORU SORABİLİR veya KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorum biz onayladıktan sonra görülecektir.
2) Yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz.
3) Kullandığınız üslubun kişiliğinizi yansıttığını unutmayınız.
4) Yorumunuza emoji eklemek için "Emoticon" butonuna tıklayın.
5)Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek beni bilgilendir kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.


EmoticonEmoticon