2015 İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME NE ZAMAN OLACAK ?Yaz tatilinin yaklaştığı bu günlerde öğretmenleri en çok ilgilendiren konuların başında il içi ve iller arası yer değişikliği işlemleri geliyor.Peki 2015 iller arası yer değişikliği ne zaman olacak?


Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı iller arası yer değiştirmeler ilişkin bir duyuru yayınladı.Bu duyuruya göre iller arası yer değiştirme başvuruları 10-16 Haziran 2015 tarihleri arasında alınacak. Atamalar 18 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek ve ilişik kesme işlemleri 19 Haziran 2015 tarihinde başlayacak.


Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.


Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr  adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak.

Hiç yorum yok

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.