CNR Kitap Fuarı açıldı...

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği ve bu sene 2.si düzenlenen CNR Kitap Fuarı açıldı.
Açılışa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü SayınHamdi Turşucu, Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Münir ÜSTÜN, Türk Dil Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN ve çeşitli kurumların temsilcileri katıldı.

"Çanakkale Zaferi´nin 100. Yılı" temasıyla Yeşilköy´deki CNR EXPO´da açılan fuar nedeniyle düzenlenen tören, Babil Türk Müziği Topluluğu´nun seslendirdiği, "Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı" türküsüyle başladı.

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürmüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ çocuklar, öğrenciler ve öğretmenlerden, 10 gün süreyle fuarı gezmelerini, kitaba dokunmalarını istedi.

Fuarın temasının medeniyet değerleri bağlamında "Çanakkale" olmasını değerli bulduğunu vurgulayan Yıldız, "Çanakkale Savaşı´nın 100. yılı temasının işlenmesi çok değerlidir. Bütün etkinliklerimizde Çanakkale temasına biz de yer veriyoruz" diye konuştu.

YILDIZ’ın konuşmaları sırasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü AR-GE Öğretmenleri tarafından “İSTANBUL DERGİSİ” katılımcılara hediye edildi. Müdürlüğümüzün yayını olan dergimizin bu sayısında “100. Yılında Çanakkale” teması işlendi.

Ayrıca fuar açılışında Müdürlüğümüzün prestij projelerinden biri olan YAZARLAR OKULLARDA projesi il ve ilçe koordinatörlerimiz de heyet olarak katılarak İl Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ’a eşlik ettiler.

Fuar boyunca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait stand misafirlerimizi ağırlamaya devam edecektir.
kaynak: istanbul MEM

Hiç yorum yok

Yorumunuz onaylandıktan sonra görülecektir..Bir hesabınız yoksa "adı/url veya anonim"i seçerek kolayca yorum yapabilirsiniz.Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.

Blogger tarafından desteklenmektedir.